05. veebruaril tähistatakse ülemaailmset interneti päeva. Traditsioon sai alguse 2004. aastal ja kokkuleppeliselt on selleks veebruari teise nädala teisipäev.

Päeva juhtmõtteks on sel aastal "Suhtle viisakalt - ka internetis", millega püütakse juhtida meie kõigi tähelepanu sellele, kuidas me internetis oma sõoradega suhtleme.

Materjalid õpilastele:

• 7-10 aasta vanustele lastele mõeldud lood

"Lõputu mets" jutustab 9-aastasest Mikust, kes õpib kasutama arvutit ja elektronposti. Loos antakse lugejaile ülevaade interneti olemusest ja sellest, mida seal teha saab. Samal ajal saab lugeja teada, et internetis leidub ka halbu asju, mille vastu tuleks ennast kaitsta.

"Anni uued sõbrad" on loo "Lõputu mets” järg ja see jutustab Miku nõbust Annist. Lugu keskendub interneti avalikule ja avatud olemusele, internetis käitumise reeglitele, piltide avaldamisele ja autoriõigusele.

• 11-14 aasta vanustele mõeldud lood

Loo "Rooma grupp" alguses saab kooli näiteringis osalev Emma oma tundmatult jututoakaaslaselt käsikirja. Loos käsitletakse muuhulgas autoriõigust, arvutikaitset ja paroolide olulisust.

"Segadused ja vahejuhtumid" koosneb lühilugudest, milles käsitletakse internetis leiduva informatsiooni õigsust, fotode ja teksti avaldamisega seonduvat vastutust, inimeste kohtumist internetis ja partnervõrke.

Lugude jaoks peab internetibrauseril olema Flash-liides. Kliki siia, kui Sinu arvutis seda ei ole.

Rohkem materjale http://www.targaltinternetis.ee/