Sel reedel alustab rahvamaja juhataja Mikk Rand filmikoolitusega.

Lähemalt: "Koguneme kõikide huvilistega rahvamajja, vaatame üht lahedat filmi ja räägime sedapuhku, millest moodustub üks filmilugu - mis need filmitegemise nipid õieti on...

Filmikoolitus jaguneb mitmesse ossa, peale loo konstrueerimise saame järgnevatel kordadel koos vaadata, kuidas kaamerat tuleb kasutada, kuidas heli salvestada ja miksida, kuidas pilti monteerida. Film on samas nii kunst, kuid ka kultuuri salvestaja - arhivaar... film on meediakulturi osa ja tema mõjujõudu tasub tunda.
 
Sündmustikuks on kavandatud jadamisi läbi aasta toimuvad koolituspäevad pärandkultuuri aasta raames ja tulemuseks on aasta lõpuks tore saada mitmeid huvitavaid Laimjala elu-olu puudutavaid filmikesi.
Pärandkultuur tähendab ju paljutki, on see siis seotud põllu veerel asetseva kiviga või hoopistükkis nägusate näputöödega... või hoopiski mõne vana künka või endisaegse kirjamehe elu-oluga...
Film pärandkultuuri teemadel võib olla heaks aluseks vana ja unustatu, kuid väärtusliku meeldetuletamisega ning samas ka uue tegevuse ja oma äri tutvustamisele - kõik oleneb lõpuks, millisest vaatepunktist asjale läheneda.
 
Filmitegemise koolituse ajal on minu kui juhendaja ülesandeks rääkida lahti võimalikud filmi kasutamise perspektiivid ja selle tegemise trikid-nipid, huvilised aga teevad ümbritsevast filme. Noorematel ootaks otsest actionit, vanematelt inimestel eelkõige kaasamõtlemist-ütlemist.

Osalema on oodatud igas vanuses huvilisi, samas teada on, et film on noorte pärusmaa, sest nood on liikuva pildi sees kasvanud ning neil on loomulik familiaarsus igat'sugu nutitehnika vastu :)

(esimesel korral tehnikat veel ei puudu, tähtis on lugu! )
 
Koolitustsüklit toetab Leader-programm, osalejatel tasub ainult kohale tulla!
 
Kohtumiseni - reedel kell 15.30 rahvamajas!"
Mikk Rand