Gomokulaager

19.-20. septembril leidis aset kauaoodatud kohtumine gomokuprofi Ants Soosõrva ja tema delegatsiooniliikmetega. Raigo sai lõpuks kätte ka auga välja teenitud gomokukarika möödunud hooaja mõttespordi olümpiaadilt.

Reedel oli Kahtla kooli gomokuhuvilistel võimalus mängida simultaani Argo Lillemaaga. Simultaani tulemusena võitis Raigo Rei, teine oli Ants Luup ja kolmas Katriin Teär. Kuna külalised ööbisid koolis, oli neil pärast koolibussi aega anda nõu kõigile, kes vaid küsida julgesid.

Teisel päeval ootas ees meie kooli laste omavaheline võistlus, milles osalesid 17 Kahtla õpilast 1.-8. klassini. Mängust võtsid osa ka meie kolm külalist, kuid nende tulemused auhinnaarvestusse ei läinud. Mängiti 7 partiid Šveitsi süsteemis, kus võistlejad loosis arvuti. Tulemusena tekkis alljärgnev turniiritabel:

KOHT NIMI  PUNKTID KOEFITSENT
   Robert Pihl  5  45,0
19. Kristin Zenkevics 3

42,0

Hea meel oli selle üle, et hoolimata ühisest punktiarvestusest ei jäänud ükski õpilane punktita. Need, kel ühepalju punkte, järjestas arvuti koefitsendi põhjal, mis sõltus sellest, mis kohal olevat inimest sa võitnud oled või mis asetusega inimesele kaotasid.

Iga osaleja sai valida omale kas kilest gomokulaua, pastaka või gomokuõpiku. Peaauhinnaks oli inglisekeelne piltidega illustreeritud lihtsas keeles gomoku/rendžuõpik. Kuna Eric eaauhinnale ei kandideerinud, tuli esikoht välja selgitada Oliveri ja Raigo vahel, sest nende võrdsed koefitsendid ei võimaldadanud paremusjärjestust määrata. Kohtunik Ants Soosõrv otsustas nende vahel korraldada lisamatši. Kui turniiril mängisid mõlemad poisid 1:1 viiki, siis hoolimata Oliveri pingutustest alistas Raigo finaalis vastase kindlalt 2:0.

Järgmistel kuudel on Antsu, Argo ja Ericuga võimalik mängida portaali vint.ee vahendusel. Kolmandal õppeveerandil oleme taas oodatud Tallinnasse lahtistele gomokuvõistlustele. Meie kokkusaamisel käis läbi ka mõte kevadel taas taoline võistlus korraldada ning kutsuda sinna ka naaberkoolide õpilasi. Elame-näeme!

Tahaksin tänada alljärgnevaid inimesi:

Anne Antsaar - organiseerimisküsimustes kibe käsi

Taimo Antsaar, Eha Ennemuist, Marge Eskor - transport

Laimjala Vallavalitsus, tänu kellele sai see üritus võimalikuks.

Kahtla kooli tublid mõttesportlased - Marta Link, Olivia Valk, Kristin Zenkevics, Andre Janter, Robert Pihl, Oliver Valk, Hanna-Liis Zenkevics, Oskar Link, Raigo Rei, Tormi Koppel, Ronald Antsaar, Katriin Teär, Magnus Toompuu, Henry Noah Mägi, Uku Pärtel Rand, Karl Henry Teär, Ants Luup, Aare Peeker, Tristan Vann.

Pilte võistluspäevadelt saab näha galeriist.

Kristiina Lindmets