Mõttespordi olümpiaadi II vooru kokkuvõte

12.-16. jaanuaril tegelesid meie kooli õpilased hoogsalt mõttespordiga, kooli 37-st õpilasest olid võistlustules 27. Kõige rohkem oli kabetajaid (21), kuid väga populaarseks on muutunud ka gomoku - 20 osavõtjat.

Kabes tuleb teha suur kummardus 5.-9. kl mängijaile, kes tõestasid taas oma võimekust ning ei loovutanud liidripositsiooni  kellelegi. 40 kooli hulgas tulla esikohale - see ei ole mitte kõigile jõukohane. Koolile tõid punktid Tristan Vann (9. kl, 2. koht), Aare Peeker (8. kl, 6. koht), Karl Henry Teär (7. kl), Magnus Toompuu (6. kl) ja Uku Pärtel Rand (7. kl). Selles vanuserühmas mängis kabet kokku 160 võistlejat!

Algklasside punktitoojad olid Tormi Koppel (4. kl, 11. koht), Oliver Valk (3. kl, 21. koht), Raigo Rei (4. kl), Katriin Teär (4. kl) ja Aramis Kaljuste (3. kl). Hetkel on alglassid 25 kooli hulgas 5. kohal.

Maleturniiril väärivad ära märkimist algklasside 15. koht - Oliver Valk (3. kl) ja vanemate õpilaste 27. koht - Uku Pärtel Rand (7. kl). Algklassiõpilasi oli kokku 120 ning põhikooli lapsi 116. Pärast teist vooru on algklassid 12. kohal ning 5.-9. kl 7. kohal.

Kolmapäevane gomoturniir tõi samuti positiivseid tulemusi - algklassid 25 kooli hulgas 3. kohal ja suuremad 36 kooli hulgas 7. kohal. Algklasside parimas olid seekord Raigo Rei (4. kl, 9. koht), Oskar Link (3. kl, 17. koht), Oliver Valk (3. kl, 20. koht) ja Tormi Koppel (4. kl, 22. koht). Põhikooli õpilastest keegi esimese kolmekümne hulka ei jõudnud.

Järjest populaarsemaks muutub ka sudoku - igas voorus tuleb mõni õpilane juurde. Ootuspäraselt tegi algklasside parima tulemuse Oskar Link (3. kl, 14. koht), põhikooli parimaks tulemuseks jäi 15. koht, kuhu asetus Tristan Vann (9. kl, 15. koht). Esikolmekümne lõpetas Kaie Ennemuist (7. kl). Kui esimeses voorus jäid nii mõnedki algklassilapsed üheksaste sudokudega hätta, siis seekord oli areng märgatav ja nii mõnigi sai mõne üheksase lahendatud. Olivia Valk (1. kl) jõudis välja viimase sudokuni, siis aga tiksus 100 minutit täis ja turniir lõppes. Algklassidele 4. koht ja suurtele 7. koht.

Kokkuvõtlikest tabelitest leiame kahe vooru järel Tormi Koppeli kabes 7. kohalt, Raigo Rei kabes 15. ja gomokus 8. kohalt, Oliver Valga gomokus 10., males 14., kabes 20. kohalt, Oskar Lingi sudokus 12. ja gomokus 29 kohalt.  Vanematest õpilastest paistavad silma Tristan Vann (kabe 2. koht, sudoku 2. koht, male 17. koht), Aare Peeker (13. koht kabes) ja  Kaie Ennemuist (sudoku 19. koht).

Nelja ala kokku võtvas tabelis on Tristan Vann 3. kohal ja Oliver Valk 5. kohal.

Järgmine voor toimub 16.02-19.02. Seniks soovin teile kauneid matše mängulaudadel ja vint.ee portaalis. Lisaks lähevad kohe-kohe käima valla meistrivõistlused lauamängudes, teisipäeval (20. jaan) kell 18.30 on kõik oodatud kabetama ja neljapäeval (22. jaan) kell 18.00 maletama.

Kristiina Lindmets