Mõttespordi olümpiaadi kolmas voor

Mõttespordi olümpiaadi kolmas voor lõppes meie jaoks positiivselt. Koolide arvestuses tõusime peaaegu igal alal, välja arvatud põhikooli kabes, kus kõrgemale tõusta ei ole lihtsalt võimalik. Sel korral ei saanud mitu õpilast osaleda muude tegevuste tõttu - 2.-3. klassi gomokutajad mängisid Salmel jalgpalli ja 7. klassi kaks õpilast olid nuputamas. Kuna kokkuvõttes läheb arvesse neljast mängitud voorust kolm paremat tulemust, siis on kõigil veel võimalus punkte koguda.

Algklasside males saavutas väga hea tulemuse Tormi Koppel (4. kl), olles sellega 17. kohal. Tormi on kogu võistlusperioodi vältel mänginud tõusvas joones, see lubab oletada viimases voorus veelgi paremat kohta. Põhikooli osas võidutses Uku Pärtel Rand (7. kl), kes mängis ennast 104 osaleja hulgas 20. kohale.

Male koondtabelis on Oliver Valk (3. kl) 17. kohal ja Tristan Vann (9. kl) 18. kohal.

Kabevõistlus on ikka olnud üks oodatumaid, eks ole ju hetkel mängus ka esikoht. Kui enne kolmandat vooru juhtisid põhikooli õpilased teisel kohal oleva kooli ees pea 80 punktiga, siis kolmas voor tegi kõvasti korrektuure: vahetusid teisel ja kolmandal kohal olijad ning meie edu teise koha ees on ainult 5 punkti. Koolile tõid punkte Aare Peeker (8. kl, 6. koht), Karl Henry Teär (7. kl, 20. koht), Tristan Vann (9. kl, 22. koht), Magnus Toompuu (6. kl) ja Henry Noah Mägi (6. kl). Suurte kabevõistlusel on 40! erinevat kooli.

Algklassiõpilastest olid seekord parimad Oliver Valk (3. kl, 6. koht), Raigo Rei (4. kl, 7. koht) ja Tormi Koppel (4. kl, 20. koht). Pärast kolmandat vooru oleme koolide arvestuses neljandal kohal.

Kabe koondtabelis mahuvad esikümnesse Tormi Koppel (4. kl, 8. koht) ja Raigo Rei (4. kl, 9. koht), Oliver Valk (3. kl) on 12.

Põhikooli kabe üldtabelis on Tristan Vann (9. kl) neljandal, Aare Peeker (8. kl) kaheksandal ja Karl Henry Teär (7. kl) 17. kohal.

Õpilaste lemmikmäng, gomoku, suuri üllatusi kaasa ei toonud. Alglasside õpilastest mahtusid esikolmekümnesse Tormi Koppel (4. kl, 10. koht), Raigo Rei (4. kl, 13. koht) ja Ronald Antsaar (4. kl, 21. koht), koolile 3. koht 26 kooli hulgas. Põhikooli õpilaste seas olid parimad Tristan Vann (9. kl, 4. koht), Uku Pärtel Rand (7. kl, 15. koht) ja Henry Noah Mägi (6. kl, 21. koht). Vanemad õpilased on pärast kolmandat vooru 6. kohal.

Üldtabelites on Raigo Rei (4. kl) 7. ja Tormi Koppel (4. kl) 20. Tristan Vann (9. kl) on oma arvestuses 18. ja Henry Noah Mägi (6. kl) 26.

Viimane mõttespordi mäng, sudoku, nooremas astmes üllatusi ei toonud. Oskar Link (3. kl) oli 11. ja Oliver Valk (3. kl) 13. Mängude käigus on väga hästi arenenud Katriin Teär (4. kl), kes tuleb edasiminekut arvestades järgmises voorus ilmselt esikolmekümnesse. Sudokus hoiavad algklassid alates sügisest tublit 4. kohta. Koondtabelis on Oskar 12. ja Oliver 21. kohal.

Suurte seas vahetus meie kooli liider. Tristan Vann (9. kl) lahendas 7 sudokut peaaegu ülehelikiirusel, kuid andis ühe alla ning seetõttu pidi rahulduma alles 24. kohaga. Kõik 8 sudokut lahendas ära Kaie Ennemuist (7. kl), olles ajaga 15. kohal. Kokkuvõtlikus tabelis on Tristan 7. ja Kaie 12.

Viimane mõttespordi olümpiaadi voor on 06.04 - 09.04. Pöidlad pihku!